Top Lysledere  Fibersvejsning Kode: FAST-SC
a A A

MEKANISK SVEJSNING MED SC KONNEKTOR FAST-SC OPTON

MEKANISK SVEJSNING MED SC KONNEKTOR FAST SC OPTON
Netto: 0.95 EUR  Brutto: 1.17 EUR

INDEX - Produkt ID: 19064
+100 - En stor mængde af produkter på lager
Poznań, Graniczna 10
+50
Salgsshowroom
Forsendelse
Poznań, Kopanina 54/56
+50
Forsendelse
Personlig samling ved filialen
Poznań - Ext. warehouse
0
Forsendelse +2 dni
- Tilføj til produkt sammenligning liste
BESKRIVELSE

Denne universelle mekaniske forbindelsesklemme anvendes til at afslutte en single-mode optisk fiber med SC/UPC forbindelsesstik uden tidskrævende limning og polering. Udførelse af konnektorer kræver ikke ”sterile” forhold, fordi endefladen af det indbygget fiber fragment (G.657A) er blevet limet og poleret af producenten.

Den optiske gel, der også anvendes i konnektoren reducerer effekten af et upræcis snit og eventuel forskel mellem endefladerne af fibrene.

En af de vigtigste og mest unikke design løsninger er den gennemsigtige kasse af forbindelsesklemmen. Tilslutning af Visual Fault Locater gør det muligt for installatøren at kontrollere direkte om tilslutningen er foretaget på en ordentlig måde. Intet rødt lys i svejseområdet betyder en perfekt forbindelse. Intet rødt lys i svejseområdet betyder en perfekt forbindelse.

Hurtig monterede forbindelsesklemmer er egnet til afslutning af optiske ledninger i stedet for traditionelle limede konnektorer anvendt i bygninger. På grund af de høje transmissionsparametre er de specielt anvendt i telekommunikationssystemer, FTTH løsninger, overvågningssystemer, MAN og VAN.

SPECIFIKATION
Søg efter lignende
Fibertype: Enkeltmode
Konnektortype: SC/UPC
Fiberdiameter: 125 µm
Kabeldiameter: 3 mm / 2 mm / 900 µm / 250 µm
Svejse genbrug: max. 5 gange
Producent / Mærke: OPTON
Garanti: 2 år
PRÆSENTATION
 
MEKANISK SVEJSNING MED SC KONNEKTOR FAST SC OPTON
 
MEKANISK SVEJSNING MED SC KONNEKTOR FAST SC OPTON
 
MEKANISK SVEJSNING MED SC KONNEKTOR FAST SC OPTON
FILER
Datablad
100 KB
Betjeningsvejledning
300 KB
PAKNIG
Dimensioner (Længde.x Dybde.x Højde.): 60x10x10 mmPakke: FolieBruttovægt: 0.004 kg

KOMPONENTER DER ARBEJDER MED: FAST-SC
ANDRE KUNDER KØBTE OGSÅ