Top Fiberoptik  Mediakonverterare (konvertering mellan LAN-nätverk och fiberoptik)
Jämför kategori Beskrivning:Sortera:typ | pris | pris a A A

Mediakonverterare (konvertering mellan LAN-nätverk och fiberoptik)

OM2-MM
Omvandlare för snabb Ethernet (10/100 Base Ethernet) partvinnad kabel <-> multimode fiberoptisk kabel; Optisk anslutningstyp: 2 st. SC ; Antal trådar: 2 st. ; Överföringsräckvidd: 2 km - Multimode fiberoptisk kabel ; Överföringshastighet: 10 / 100 Mbps ; Optisk våglängd: 1310 nm ; Utvalda egenskaper: Tvåriktad överföring via två fiberoptiska trådar ;
Netto: 15.30 EUR  Brutto: 18.82 EUR
OMG2-MM
Omvandlare för snabb Ethernet (Gigabit Ethernet) partvinnad kabel <-> multimode fiberoptisk kabel; Optisk anslutningstyp: 2 st. SC ; Antal trådar: 2 st. ; Överföringsräckvidd: 2 km - Multimode fiberoptisk kabel ; Överföringshastighet: 10 / 100 / 1000 Mbps ; Optisk våglängd: 1310 nm ; Utvalda egenskaper: Tvåriktad överföring via två fiberoptiska trådar ;
Netto: 21.47 EUR  Brutto: 26.41 EUR
OM2-SM
Omvandlare för snabb Ethernet (10/100 Base Ethernet) partvinnad kabel <-> singelmod fiberoptisk kabel; Optisk anslutningstyp: 2 st. SC ; Antal trådar: 2 st. ; Överföringsräckvidd: 25 km - Singelmode fiberoptisk kabel ; Överföringshastighet: 10 / 100 Mbps ; Optisk våglängd: 1310 nm ; Utvalda egenskaper: Tvåriktad överföring via två fiberoptiska trådar ;
Netto: 15.25 EUR  Brutto: 18.76 EUR
OMG2-SM
Omvandlare för snabb Ethernet (Gigabit Ethernet) partvinnad kabel <-> singelmod fiberoptisk kabel; Optisk anslutningstyp: 2 st. SC ; Antal trådar: 2 st. ; Överföringsräckvidd: 20 km - Singelmode fiberoptisk kabel ; Överföringshastighet: 10 / 100 / 1000 Mbps ; Optisk våglängd: 1310 nm ; Utvalda egenskaper: Tvåriktad överföring via två fiberoptiska trådar ;
Netto: 21.51 EUR  Brutto: 26.46 EUR
XFIBER-2-60
XFIBER-2-60 är en gigabit Ethernet - SFP omvandlare dedikerad till IP CCTV-system; Anslutningstyp: SFP-port, LAN & PoE-port - RJ45 ; Överföringshastighet: SFP : 1000 Mbps, LAN : 10/100/1000 Mbps ;
Netto: 54.59 EUR  Brutto: 67.15 EUR
EXPERT-SFP-1/2
LAN-portar: 1 x SFP port 1000 Base-X, 2 x LAN-port 10/100/1000 Base-T ; Överföringshastighet: 10 / 100 / 1000 Mbps - 2 x LAN-port, 1000 Mbps - 1 x SFP port ;
Netto: 25.95 EUR  Brutto: 31.92 EUR
M-023G
Omvandlare för snabb Ethernet (Gigabit Ethernet) partvinnad kabel <-> multimode fiberoptisk kabel; Optisk anslutningstyp: 2 st. SC ; Antal trådar: 2 st. ; Överföringsräckvidd: 2 km - Multimode fiberoptisk kabel ; Överföringshastighet: 10 / 100 / 1000 Mbps ; Optisk våglängd: 1310 nm ; Utvalda egenskaper: Tvåriktad överföring via två fiberoptiska trådar ;
Netto: 28.28 EUR  Brutto: 34.78 EUR
M-023M
Omvandlare för snabb Ethernet (10/100 Base Ethernet) partvinnad kabel <-> multimode fiberoptisk kabel; Optisk anslutningstyp: 2 st. SC ; Överföringsräckvidd: 2 km - Multimode fiberoptisk kabel ; Överföringshastighet: 10 / 100 Mbps ; Utvalda egenskaper: Tvåriktad överföring via två fiberoptiska trådar ;
Netto: 17.73 EUR  Brutto: 21.81 EUR
OM1-MM
Omvandlare för snabb Ethernet (10/100 Base Ethernet) partvinnad kabel <-> multimode fiberoptisk kabel; Optisk signal överförs och tas emot i II i III överföringsfönster 1310/1550 nm; Optisk anslutningstyp: SC ; Överföringsräckvidd: 2 km - Multimode fiberoptisk kabel ; Överföringshastighet: 10/100 Mbps ;
Netto: 27.64 EUR  Brutto: 34.00 EUR
M-203G
Omvandlare för snabb Ethernet (Gigabit Ethernet) partvinnad kabel <-> singelmod fiberoptisk kabel; Optisk anslutningstyp: 2 st. SC ; Antal trådar: 2 st. ; Överföringsräckvidd: 20 km - Singelmode fiberoptisk kabel ; Överföringshastighet: 10 / 100 / 1000 Mbps ; Optisk våglängd: 1310 nm ; Utvalda egenskaper: Tvåriktad överföring via två fiberoptiska trådar ;
Netto: 31.27 EUR  Brutto: 38.46 EUR
OM1-SM
Omvandlare för snabb Ethernet (10/100 Base Ethernet) partvinnad kabel <-> singelmod fiberoptisk kabel; Optisk signal överförs och tas emot i II i III överföringsfönster 1310/1550 nm; Optisk anslutningstyp: SC ; Överföringsräckvidd: 25 km - Singelmode fiberoptisk kabel ; Överföringshastighet: 10/100 Mbps ;
Netto: 28.94 EUR  Brutto: 35.60 EUR
OMG1-SM
Omvandlare för snabb Ethernet (Gigabit Ethernet) partvinnad kabel <-> singelmod fiberoptisk kabel; Optisk signal överförs och tas emot i II i III överföringsfönster 1310/1550 nm; Optisk anslutningstyp: SC ; Överföringsräckvidd: 25 km - Singelmode fiberoptisk kabel ; Överföringshastighet: 10/100/1000 Mbps ;
Netto: 56.31 EUR  Brutto: 69.26 EUR
qty dicount
M-207G
Omvandlare för snabb Ethernet (Gigabit Ethernet) partvinnad kabel <-> singelmod fiberoptisk kabel; Optisk signal överförs och tas emot i II i III överföringsfönster 1310/1550 nm; Optisk anslutningstyp: SC ; Överföringsräckvidd: 20 km - Singelmode fiberoptisk kabel ; Överföringshastighet: 10 / 100 / 1000 Mbps ;
Netto: 111.28 EUR  Brutto: 136.87 EUR
M-207M
Omvandlare för snabb Ethernet (10/100 Base Ethernet) partvinnad kabel <-> singelmod fiberoptisk kabel; Optisk signal överförs och tas emot i II i III överföringsfönster 1310/1550 nm; Optisk anslutningstyp: SC ; Överföringsräckvidd: 20 km - Singelmode fiberoptisk kabel ; Överföringshastighet: 10/100 Mbps ;
Netto: 41.21 EUR  Brutto: 50.69 EUR
OM-14
Adaptern OM-14 strömförsörjer 14 mediakonverterare placerade i Rack 19" skåpet; Enheten är utrustad med dubbel strömförsörjningsystemet (redundant strömförsörjning) med separat kylsystem;
Netto: 111.07 EUR  Brutto: 136.62 EUR