Top Lysledere  Mediekonvertere (konvertering mellem LAN og lysleder)
Sammenlign kategori Produktbeskrivelse:Sortere:type | pris | pris a A A

Mediekonvertere (konvertering mellem LAN og lysleder)

OM2-SM
Fast Ethernet konverter (10/100 Base Ethernet) parsnoet kabel <-> single-mode fiber; Optisk stiktype: 2 stk. SC ; Antal af fibre: 2 stk. ; Transmission rækkevidde: 25 km - Enkeltmode fiber ; Transmissionshastighed: 10 / 100 Mbps ; Optisk bølgelængde: 1310 nm ; Hovedtræk: Tovejs transmission via to fibre ;
Netto: 15.25 EUR  Brutto: 18.76 EUR
OMG2-SM
Fast Ethernet konverter (Gigabit Ethernet) parsnoet kabel <-> single-mode fiber; Optisk stiktype: 2 stk. SC ; Antal af fibre: 2 stk. ; Transmission rækkevidde: 20 km - Enkeltmode fiber ; Transmissionshastighed: 10 / 100 / 1000 Mbps ; Optisk bølgelængde: 1310 nm ; Hovedtræk: Tovejs transmission via to fibre ;
Netto: 21.51 EUR  Brutto: 26.46 EUR
OM2-MM
Fast Ethernet (10/100 Base Ethernet) parsnoet kabel <-> multi-mode fiber konverter; Optisk stiktype: 2 stk. SC ; Antal af fibre: 2 stk. ; Transmission rækkevidde: 2 km - Multimode fiber ; Transmissionshastighed: 10 / 100 Mbps ; Optisk bølgelængde: 1310 nm ; Hovedtræk: Tovejs transmission via to fibre ;
Netto: 15.30 EUR  Brutto: 18.82 EUR
OMG2-MM
Fast Ethernet (Gigabit Ethernet) parsnoet kabel <-> multi-mode fiber konverter; Optisk stiktype: 2 stk. SC ; Antal af fibre: 2 stk. ; Transmission rækkevidde: 2 km - Multimode fiber ; Transmissionshastighed: 10 / 100 / 1000 Mbps ; Optisk bølgelængde: 1310 nm ; Hovedtræk: Tovejs transmission via to fibre ;
Netto: 21.47 EUR  Brutto: 26.41 EUR
XFIBER-2-60
XFIBER-2-60 er en gigabit Ethernet - SFP konverter dedikeret til IP CCTV-systemer; Konnektortype: SFP port, LAN & PoE port - RJ45 ; Transmissionshastighed: SFP : 1000 Mbps, LAN : 10/100/1000 Mbps ;
Netto: 54.59 EUR  Brutto: 67.15 EUR
EXPERT-SFP-1/2
LAN porte: 1 x SFP port 1000 Base-X, 2 x LAN port 10/100/1000 Base-T ; Transmissionshastighed: 10 / 100 / 1000 Mbps - 2 x LAN port, 1000 Mbps - 1 x SFP port ;
Netto: 25.95 EUR  Brutto: 31.92 EUR
M-203G
Fast Ethernet konverter (Gigabit Ethernet) parsnoet kabel <-> single-mode fiber; Optisk stiktype: 2 stk. SC ; Antal af fibre: 2 stk. ; Transmission rækkevidde: 20 km - Enkeltmode fiber ; Transmissionshastighed: 10 / 100 / 1000 Mbps ; Optisk bølgelængde: 1310 nm ; Hovedtræk: Tovejs transmission via to fibre ;
Netto: 31.27 EUR  Brutto: 38.46 EUR
OM1-SM
Fast Ethernet konverter (10/100 Base Ethernet) parsnoet kabel <-> single-mode fiber; Optisk signal transmitteres og modtages i II i III transmissionsvinduet af 1310/1550 nm; Optisk stiktype: SC ; Transmission rækkevidde: 25 km - Enkeltmode fiber ; Transmissionshastighed: 10/100 Mbps ;
Netto: 28.94 EUR  Brutto: 35.60 EUR
OMG1-SM
Fast Ethernet konverter (Gigabit Ethernet) parsnoet kabel <-> single-mode fiber; Optisk signal transmitteres og modtages i II i III transmissionsvinduet af 1310/1550 nm; Optisk stiktype: SC ; Transmission rækkevidde: 25 km - Enkeltmode fiber ; Transmissionshastighed: 10/100/1000 Mbps ;
Netto: 56.31 EUR  Brutto: 69.26 EUR
qty dicount
M-207G
Fast Ethernet konverter (Gigabit Ethernet) parsnoet kabel <-> single-mode fiber; Optisk signal transmitteres og modtages i II i III transmissionsvinduet af 1310/1550 nm; Optisk stiktype: SC ; Transmission rækkevidde: 20 km - Enkeltmode fiber ; Transmissionshastighed: 10 / 100 / 1000 Mbps ;
Netto: 111.28 EUR  Brutto: 136.87 EUR
M-207M
Fast Ethernet konverter (10/100 Base Ethernet) parsnoet kabel <-> single-mode fiber; Optisk signal transmitteres og modtages i II i III transmissionsvinduet af 1310/1550 nm; Optisk stiktype: SC ; Transmission rækkevidde: 20 km - Enkeltmode fiber ; Transmissionshastighed: 10/100 Mbps ;
Netto: 41.21 EUR  Brutto: 50.69 EUR
M-023G
Fast Ethernet (Gigabit Ethernet) parsnoet kabel <-> multi-mode fiber konverter; Optisk stiktype: 2 stk. SC ; Antal af fibre: 2 stk. ; Transmission rækkevidde: 2 km - Multimode fiber ; Transmissionshastighed: 10 / 100 / 1000 Mbps ; Optisk bølgelængde: 1310 nm ; Hovedtræk: Tovejs transmission via to fibre ;
Netto: 28.28 EUR  Brutto: 34.78 EUR
M-023M
Fast Ethernet (10/100 Base Ethernet) parsnoet kabel <-> multi-mode fiber konverter; Optisk stiktype: 2 stk. SC ; Transmission rækkevidde: 2 km - Multimode fiber ; Transmissionshastighed: 10 / 100 Mbps ; Hovedtræk: Tovejs transmission via to fibre ;
Netto: 17.73 EUR  Brutto: 21.81 EUR
OM1-MM
Fast Ethernet (10/100 Base Ethernet) parsnoet kabel <-> multi-mode fiber konverter; Optisk signal transmitteres og modtages i II i III transmissionsvinduet af 1310/1550 nm; Optisk stiktype: SC ; Transmission rækkevidde: 2 km - Multimode fiber ; Transmissionshastighed: 10/100 Mbps ;
Netto: 27.64 EUR  Brutto: 34.00 EUR
OM-14
OM-14 adapter leverer strømforsyning til 14 mediekonvertere placeret i Rack 19" kabinet; Enheden er udstyret med dobbelt kraftoverførsel system (redundant strømforsyning) med separat kølesystem;
Netto: 111.07 EUR  Brutto: 136.62 EUR