a A A

MEDIEOMFORMER XFIBER-2-60 SFP ATTE

Netto: 54.51 EUR  Brutto: 67.05 EUR

2 - En lille mængde af stykker på lager
Poznań - Graniczna
1
Shipment
Personal collection at the branch
Poznań - Kopanina
1
Shipment
Poznań - Ext. warehouse
0
Shipment +2 dni
- Tilføj til produkt sammenligning liste
BESKRIVELSE

XFIBER-2-60 er en gigabit Ethernet - SFP konverter dedikeret til IP CCTV-systemer. Ved at bruge et hvilket som helst SFP -modul, der er kompatibelt med IEEE 802.3z -standarden, kan vi justere parametrene for den optiske sti til installationskravene (f.eks. Samarbejde med single-mode eller multi-mode optiske fibre).


Konverteren kan drives via et skrueforbindelse eller direkte fra PoE -kontakten, der fungerer i 802.3af eller Passive PoE -standarden. Enhedens små dimensioner muliggør nem installation i ethvert kabinet (eller i dedikerede ABOX kabinetter) eller på en monteringsplade (10.8 mm raster).


OBS! SFP port kræver SFP modul, der er tilgængelig i vores tilbud. Konverteren fungerer ikke med SFP -moduler i IEEE 802.3u 100Base-FX -standarden.

SPECIFIKATION
Søg efter lignende
Konnektortype:
  • SFP port,
  • LAN & PoE port - RJ45
  • Understøttede transmissionsstandarder: IEEE 802.3z, IEEE 802.3af
    LAN port: 1 stk. (RJ-45. UTP/STP) - LAN & PoE
    Transmissionshastighed:
  • SFP : 1000 Mbps,
  • LAN : 10/100/1000 Mbps
  • Hovedtræk:
  • (RJ45) 10/100/1000 Mb Auto-Negotiation, Auto MDI/MDIX
  • LED indikatorer, der viser driftsstatus
  • Overspændingsbeskyttelse
  • Mulig lodret eller vandret montage
  • Strømforsyning:
  • 35  ... 56 V DC - Passive PoE ( LAN port )
  • 12  ... 58 V DC (skrueterminaler)
  • Arbejdstemperatur: -25 °C ... 65 °C
    Vægt: 0.04 kg
    Dimensioner: 61  x 61  x 21 mm
    Producent / Mærke: ATTE
    Garanti: 3 år
    PRÆSENTATION
    MEDIEOMFORMER XFIBER 2 60 SFP ATTE

     

    MEDIEOMFORMER XFIBER 2 60 SFP ATTE

    Konnektorer: 

    MEDIEOMFORMER XFIBER 2 60 SFP ATTE

    Udsigt ovenfra: 

    MEDIEOMFORMER XFIBER 2 60 SFP ATTE

    Udsigt fra bunden: 

    MEDIEOMFORMER XFIBER 2 60 SFP ATTE

    Dimensioner: 

    MEDIEOMFORMER XFIBER 2 60 SFP ATTE

    VORES MENINGER
    • Konverteren fungerer ikke med SFP -moduler i IEEE 802.3u 100Base-FX -standarden.
    FILER

    Datablad


    100 KB

    Betjeningsvejledning


    300 KB

    PAKNIG
    Dimensioner (Længde.x Dybde.x Højde.): 125x85x50 mmPakke: KartonBruttovægt: 0.062 kg

    KOMPONENTER DER ARBEJDER MED: XFIBER-2-60
    ENKELTMODE MODUL GTS-SFP-2LCG
    GTS-SFP-2LCG
    Netto: 9.81 EUR
    ENKELTMODE MODUL GTS-SFP-35G
    GTS-SFP-35G
    Netto: 11.71 EUR
    ENKELTMODE MODUL GTS-SFP-53G
    GTS-SFP-53G
    Netto: 15.23 EUR
    PATCHCORD RJ45/1.8-BLACK 1.8 m
    RJ45/1.8-BLACK
    Netto: 0.85 EUR