a A A

ΜΟΝΟΤΡΟΠΟΣ ΜΕΤΑΤΡΟΠΕΑΣ MEDIA OM1-SM ΣΕΤ TXRX

Χωρίς ΦΠΑ: 28.78 EUR  Με ΦΠΑ: 35.40 EUR

- Μεγάλη διαθεσιμότητα αποθέματος του προϊόντος
- Προσθήκη στη λίστα σύγκρισης προϊόντων
ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

Ο μετατροπέας OM1-SM επιτρέπει την αλλαγή του μέσου μετάδοσης ροής δεδομένων από ένα τυπικό συνεστραμμένο ζεύγος STP/UTP σε ένα καλώδιο μονότροπων οπτικών ινών.

Η συσκευή διαθέτει σύνδεσμο SC διασφαλίζοντας αξιόπιστες συνδέσεις. Το οπτικό σήμα μεταδίδεται και λαμβάνεται στο παράθυρο μετάδοσης II i III των 1310/1550 nm.

ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ
Αναζήτηση παρομοίων
Τύπος οπτικού συνδέσμου: SC
Αριθμός ινών: 1 κομμάτια
Εμβέλεια μετάδοσης: 25 km - Μονότροπη οπτική ίνα
Υποστηριζόμενα πρότυπα: IEEE 802.3, IEEE 802.3u
Θύρα LAN: (RJ-45. UTP/STP)
Ταχύτητα μετάδοσης: 10/100 Mbps
Οπτικό μήκος κύματος: 1550 / 1310 nm
Κύρια χαρακτηριστικά:
  • Λειτουργία αυτόματης ανίχνευσης MDI/MDI-X - αυτόματη ανίχνευση του τρόπου μετάδοσης δεδομένων
  • Αυτόματη ανίχνευση του δυφιορρρυθμού (bitrate)
  • Μετάδοση δύο κατευθύνσεων μέσω μονότροπης ίνας
  • Ενδείκτες LED που παρουσιάζουν την κατάσταση λειτουργίας
  • Τεχνολογία Πολυπλεξίας με Διαίρεση Μήκους Κύματος WDM (Tx 1550nm / Rx 1310nm)
  • Παροχή ισχύος: 5 V DC / 1 A (συμπεριλαμβάνεται προσαρμογέας ισχύος)
    Θερμοκρασία λειτουργίας: -10 °C ... 50 °C
    Επιτρεπόμενη σχετική υγρασία: 5 % ... 95 %
    Βάρος: 0.176 kg
    Διαστάσεις: 120  x 72  x 27 mm
    Εγγύηση: 2 ετών
    ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ
    MEDIA OM1 SM TXRX

    Μπροστινή άποψη: 

    MEDIA OM1 SM TXRX

    Οπίσθια άποψη: 

    MEDIA OM1 SM TXRX

    Παράδειγμα χρήσης της συσκευής: 

    MEDIA OM1 SM TXRX

    1. ΜΕΤΑΤΡΟΠΕΑΣ
    2. Switch
    3. Υπολογιστής

    Στο σετ: 

    MEDIA OM1 SM TXRX

    ΑΡΧΕΙΑ

    Φύλλο δεδομένων


    100 KB

    CE


    250 KB

    Εγχειρίδιο χρήστη


    300 KB

    ΠΑΚΈΤΟ
    Διαστάσεις (Μ x Π x Υ): 240x120x105 mmΣυσκευασία: ΧαρτόκουτοΜικτό βάρος: 0.712 kg

    ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΜΕΝΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΜΕ: OM1-SM
    ΜΟΝΟΤΡΟΠΟΣ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΕΑΣ AD-SC/SC
    AD-SC/SC
    Χωρίς ΦΠΑ: 0.21 EUR
    ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΕΑΣ ΓΙΑ MEDIA ΜΕΤΑΤΡΟΠΕΙΣ OM-14
    OM-14
    Χωρίς ΦΠΑ: 104.10 EUR
    ΠΟΛΥΤΡΟΠΟ PIGTAIL ΜΕ ΣΥΝΔΕΣΜΟ SC 50/125 PIG-SC-MM
    PIG-SC-MM
    Χωρίς ΦΠΑ: 0.79 EUR
    PATCHCORD RJ45/1.8-BLUE 1.8 m
    RJ45/1.8-BLUE
    Χωρίς ΦΠΑ: 0.89 EUR
    PATCHCORD RJ45/1.8-GREEN 1.8 m
    RJ45/1.8-GREEN
    Χωρίς ΦΠΑ: 0.85 EUR
    PATCHCORD RJ45/3.0-GREY 3.0 m
    RJ45/3.0-GREY
    Χωρίς ΦΠΑ: 0.45 EUR
    PATCHCORD RJ45/3.0-RED 3.0 m
    RJ45/3.0-RED
    Χωρίς ΦΠΑ: 1.14 EUR
    PATCHCORD RJ45/3.0-YELLOW 3.0 m
    RJ45/3.0-YELLOW
    Χωρίς ΦΠΑ: 1.14 EUR
    ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ
    ΜΟΝΟΤΡΟΠΟ PIGTAIL - ΒΥΣΜΑ SC PIG-SC
    PIG-SC
    Χωρίς ΦΠΑ: 0.66 EUR
    ΚΟΥΤΊ ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΎ PPO-2
    PPO-2
    Χωρίς ΦΠΑ: 0.84 EUR